WTN-24FHEFS-100PB.K
Machined Wrapped Tip Covered Socket, 24mm HEX, 39mm OD, 100mm OAL, 3/4" SQ Drive, Pin and Band Access.
Specifications
| Tool Style | Impact |
| Drive | 3/4" SQ |
| Fastener End Metric Sizes | 24mm HEX |
| Fastener End Accessories | Standard 6pt |
| Length (OAL) | 100mm |
| Fastener End (OD) | 38.8mm |
| Magnet | None |
| Cover | Free-Spinning |