WTN-15/16FHCFS-38.K
Free-Spinning Wrapped Tip Socket, 15/16" HEX, Standard 6pt, 34.5mm OD, 38mm OAL, 1/2" SQ Drive.
Specifications
| Tool Style | Impact |
| Drive | 1/2" SQ |
| Fastener End Standard Sizes | 15/16" HEX |
| Fastener End Accessories | Standard 6pt |
| Length (OAL) | 38mm |
| Fastener End (OD) | 34.5mm |
| Magnet | None |
| Cover | Wrapped Tip |