MW-10FHAFS-48.AL
AGI Non-Scratch Free-Spinning Covered Socket, 10mm HEX, 15mm OD, 48mm OAL, 1/4" Drive, Side Wall Magnets.
Specifications
| Tool Style | Impact |
| Drive | 1/4" SQ |
| Fastener End Metric Sizes | 10mm HEX |
| Fastener End Accessories | Standard 6pt |
| Length (OAL) | 48mm |
| Fastener End (OD) | 15mm |
| Magnet | Side Wall |
| Cover | Free-Spinning |