ISO.LP-BMSBFS-55.MONC
AGI Non-Covered Isolator, ISO.LP-BMSBFS-55.MO, 1/2" Male SQ, Max Torque: 30Nm, 30mm OD, 55mm OAL, 1/2" SQ Drive, Locking Pin.
Specifications
| Drive | 1/2" SQ |
| Fastener End Standard Sizes | 1/2" Male SQ |
| Length (OAL) | 55mm |
| Max Torque | 200Nm |
| Fastener End (OD) | 30mm |
| Magnet | None |
| Pin & Band Access | Yes |
| Cover | Isolated |