ISO.LP-BMSBFS-55.MO
https://agiprotects.com/web/image/product.template/96027/image_1920?unique=239f4c4
AGI Red and Black Covered Isolator, ISO.LP-BMSBFS-55.MO, 1/2" Male SQ, Max Torque: 30Nm, 30mm OD, 55mm OAL, 1/2" SQ Drive, Locking Pin, Durable, Non Scratch, Free-Spinning for Safety and Torque.
Not Available For Sale
  • Drive
  • Fastener End Standard Sizes
  • Length (OAL)
  • Max Torque
  • Fastener End (OD)
  • Magnet
  • Pin & Band Access
  • Cover
This combination does not exist.
Specifications
Drive 1/2" SQ
Fastener End Standard Sizes 1/2" Male SQ
Length (OAL) 55mm
Max Torque 200Nm
Fastener End (OD) 30mm