ISO.LP-BMSBFS-45.MO
AGI Red and Black Covered Isolator, ISO.LP-BMSBFS-45.MO, 3/8" Male SQ, Max Torque: 110Nm, 24mm OD, 45mm OAL, 3/8" SQ Drive, Locking Pin, Durable, Non Scratch, Free-Spinning for Safety and Torque.
Specifications
| Drive | 3/8" SQ |
| Fastener End Standard Sizes | 3/8" Male SQ |
| Length (OAL) | 45mm |
| Max Torque | 110Nm |
| Fastener End (OD) | 24mm |
| Magnet | None |
| Pin & Band Access | Yes |
| Cover | Isolated & Free-Spinning |