ISO.LP-BMSBFS-45.MO
https://agiprotects.com/web/image/product.template/96011/image_1920?unique=7fb54f7
AGI Red and Black Covered Isolator, ISO.LP-BMSBFS-45.MO, 3/8" Male SQ, Max Torque: 110Nm, 24mm OD, 45mm OAL, 3/8" SQ Drive, Locking Pin, Durable, Non Scratch, Free-Spinning for Safety and Torque.
Not Available For Sale
  • Drive
  • Fastener End Standard Sizes
  • Length (OAL)
  • Max Torque
  • Fastener End (OD)
  • Magnet
  • Pin & Band Access
  • Cover
This combination does not exist.
Specifications
Drive 3/8" SQ
Fastener End Standard Sizes 3/8" Male SQ
Length (OAL) 45mm
Max Torque 110Nm
Fastener End (OD) 24mm