FLMW-18FHCFS-38.ALNC
AGI Non-Covered Fast Lead Socket, 18mm HEX Fast Lead, 27mm OD, 38mm OAL, 1/2" SQ Drive, Side Wall Magnet.
Specifications
| Tool Style | Impact |
| Drive | 1/2" SQ |
| Fastener End Metric Sizes | 18mm HEX |
| Fastener End Accessories | Fast Lead |
| Length (OAL) | 38mm |
| Fastener End (OD) | 27mm |
| Magnet | Side Wall |
| Cover | None |