FLMW-16FHCFS-38.AL
AGI Non Scratch Free-Spinning Fast Lead Socket, 16mm HEX Fast Lead, 24.5mm OD, 38mm OAL, 1/2" SQ Drive, Side Wall Magnets.
Specifications
| Tool Style | Impact |
| Drive | 1/2" SQ |
| Fastener End Metric Sizes | 16mm HEX |
| Fastener End Accessories | Fast Lead |
| Length (OAL) | 38mm |
| Fastener End (OD) | 24.5mm |
| Magnet | Side Wall |
| Cover | Free-Spinning |