FLMW-13FHCFS-38.AL
AGI Non-Scratch Free-Spinning Covered Fast Lead Socket,13mm HEX, 20.7mm OD, 38mm OAL, 1/2" SQ Drive, Side Wall Magnets.
Specifications
| Tool Style | Impact |
| Drive | 1/2" SQ |
| Fastener End Metric Sizes | 13mm HEX |
| Fastener End Accessories | Fast Lead |
| Length (OAL) | 38mm |
| Fastener End (OD) | 20.7mm |
| Magnet | Side Wall |
| Cover | Free-Spinning |